Home / Móda / Minimalizmus pre maximalistov – hodinky Daniel Wellington

Minimalizmus pre maximalistov – hodinky Daniel Wellington

image_23195_19_v1Škandinávia je oblasťou, ktorá prekypuje inšpiráciami. Aj ako turistu vás dokáže vždy prekvapiť a vždy iným spôsobom. Oblasť je stále v pohybe, stále tu niečo vzniká a kreuje sa. Nie je to tak dávno, čo práve vo Švédsku založil Filip Tysander hodinársku značku Daniel Wellington.

 

Firma funguje od roku 2011 a od začiatku svojej existencie vsadila na štýlovú jednoduchosť a eleganciu. Pre produkty Daniel Wellington je charakteristické nie len jednoduché, no veľmi symbolické a rozpoznateľné logo, ale tiež dizajn, pozostávajúci z textilného remienka s nízko profilovými hodinkami.

 

Dizajnová čistota

V dobe kožených či oceľových remienkov by azda len málokto predpokladal úspech hodiniek s nylonovými popruhmi. A vidíte, stalo sa. Získali si textilné remienky aj vás? Ak nie, úspešné hodinky Daniel Wellington nájdete aj v prevedeniach s koženými náramkami v čiernej, hnedej či tmavohnedej farbe. Variabilné odtiene remienkov v kombinácii s čistým, no účelným dizajnom vás určite dostanú. Remienky sú faktorom, na základe ktorých hodinky určite rozpoznáte. Ich výhodou je, že sú ľahko vymeniteľné a tak si ich farbou môžete prispôsobiť na akúkoľvek príležitosť formálneho aj menej formálneho charakteru.

 

Minimalizmus vyhráva

Hodinky Daniel Wellington sú hodinkami v pravom slova zmysle. Nenájdete v nich žiadne chronometre, barometre ani iné doplnky, ktoré by z nich robili viac technickú hračku. Sú vkusným módnym doplnkom a svoju primárnu funkciu, meranie času, plnia spoľahlivo a presne vďaka japonským quartz strojčekom Miyota. Hodinka Daniel Wellington vás v štichu rozhodne nenechajú.

 

Pre ktoré sa rozhodnúť?

Vďaka svojmu nekonfliktnému dizajnovému charakteru sú modely hodiniek Daniel Wellington vhodné pre mužov aj ženy a v mnohých prípadoch stierajú rozdiely medzi dámskym a pánskym modelom. Pri výbere preto záleží len na vašom štýle, vkuse a preferenciách.