Home / Móda / Sprievodca denimom aneb ako vybrať tie správne pánske džínsy?

Sprievodca denimom aneb ako vybrať tie správne pánske džínsy?

9-clanek-foto1

Aj keď si mnohí páni s módou hlavu nelámu, nájsť tie správne džínsy, ktoré sadnú postave a hodí sa pre rôzne príležitosti, je niekedy veľký kríž. Líšia sa v strihu, dĺžke, šírke a farbe. Nie je denim ako denim. A hlavne vám zakaždým môže inak sedieť rovnaká veľkosť. Módne značky sa moc nezhodujú a to už nehovorím o neznačkových rifliach, ktoré možno kúpiť na trhoviskách a v obchodoch.  Možno o tom nemáte ani poňatia, ale každý strih džínsov má svoje pomenovanie podľa toho, ako vyzerajú a padnú. Pozrieme sa na ne.

Skinny

Pre úzke džínsy sa už vžil názov skinny. Všetci ich poznáme. Sú špecifické svojou minimálnou šírkou, ktorá pevne obopína nohu. V dnešnej modernej dobe im mierne klesol rozkrok, čo páni veľmi ocenia, pretože sa v nich tak cíti pohodlnejšie napríklad aj pri sedení, kedy majú džínsy tendenciu sa vytiahnuť hore. Ich úzkosť je poznať predovšetkým v páse, nôh v oblasti stehien a členkov. Tieto džínsy si dovoľujú predovšetkým mladí muži a páni, ktorí ich využijú hlavne pri neformálnych spoločenských akciách. Niektorým ženám pripadajú skinny jeans na mužoch sexi, ale niektorí na ne majú presne opačný názor.

Slim

Názov slim sa ujmul pre mnohých tenké veci ako sú napríklad cigarety, ale teraz bude reč o slim pánskych džínsoch. Tie majú poväčšinou nízky pás, ktorý možno pri predklone a sede moc neoceníte. Ich a zároveň aj vaši štíhlosť zvýrazní v oblasti bokov a nôh. Nie sú tak zúžené v oblasti členkov ako skinny, a preto vám môžu v týchto oblastiach prekryť mnohé z topánok. Taktiež sa ako skinny hodí pre mladšiu generáciu s chudú a moderné siluetou.

Straight

Ako takzvané straight sa označujú džínsy rovné. Pravidelný pas a klasický strih nohavíc. Tento druh džínsov je u mužov jedným z najobľúbenejších a najviac vyrábaných. Skvelé je, že tento strih sedí všetkým typom postáv. Mnoho stylistov odporúča mať tieto džínsy vo viacerých farbách a variantoch, pretože ich môžete využiť pri akejkoľvek akcii. Perfektne sa kombinujú s ostatným oblečením, módnymi doplnkami a tiež obuvou. Straight jeans sú číslom jedna!

Bootcut

A čo si predstaviť pod pojmom bootcut? Tento termín nie je až tak známy ale džínsy, ktoré sa pod ním skrývajú pozná každý z nás. Ide o rifle, ktoré sa od pása dole rozširujú. Užší strih cez stehná a mierne širšie cez nohy. Hodí sa pre všetky, ktoré sa nepýši príliš chudú postavou. Páni s širšími stehnami, ale aj lýtkami majú zelenú. Nejednotvárnost týchto džínsov vytvára krásnu symetriu tela.

Relaxed

Ďalším typom džínsov sú klasické voľné. Tento strih majú v módnom svete zabrané muži iba pre seba. Dámske voľné rifle sa preto označujú ako takzvané boyfriend. V týchto džínsoch sa mnoho mužov cíti najpohodlnejšie. Majú síce nízky pas, ale šírka v celej oblasti nôh im dáva možnosť slobody. Môžu sa nosiť vyhrnuté nad členkom a vôbec to nevyzerá zle. Páni sa tak cítia viac ,, free “.

Tapered

Zužujúci sa džínsy sú ďalšou možnosťou. Tento strih je uvoľnenejšia a širšie v oblasti stehien a rozkroku, ale užšie na konci. Sú takou alternatívou skinny džínsov, kedy sa muži nemôžu preniesť cez napasovanie riflí v horných častiach nôh. Oveľa dobre vyzerajú zužujúce džínsy potrhané a s dierami. Sú symbolom pouličnej chladné atmosféry.

Loose

Pod takzvanými loose jeans sa skrývajú akési strihovo ľahké džínsy, ktoré vyzerajú prirodzene a nenútene. Voľný strih cez boky a stehná a rovný strih nohavíc. Tieto loose jeans sú spojením klasických voľných a rovných riflí. Majú ale vyšší pás a páni v nich skutočne vyzerajú bezprostredne.