Home / Návody / Chcete ochrániť svoje úspory? Vložte časť do zlata!

Chcete ochrániť svoje úspory? Vložte časť do zlata!

„Môj účet krytý fyzickým zlatom je moja istota. Investujem postupne, podľa svojich aktuálnych možností. Neočakávam zisky, no viem, že keď príde kríza a ja sa ocitnem vo finančnej tiesni, budem sa mať na čo spoľahnúť. Zlato hodnotu mojich úspor uchováva a ochraňuje môj majetok pred infláciou. A to je dobrý dôvod doň zainvestovať.“

Kto neinvestuje ten prerába

Slováci sú v sporení a investovaní svojich financií opatrní a konzervatívni. Podľa prieskumu Národnej banky Slovenska ukladajú dve tretiny svojich úspor na sporiace účty alebo ich držia v hotovosti doma. Z hľadiska momentálneho stavu ekonomiky a finančných trhov sa to môže javiť ako celkom dobrá správa. Pandémia nového korona vírusu ovplyvnila trh s podielovými fondami i akciami a tie teraz ukrajujú z majetku investorov.

Ak teda máte uložené svoje peniaze na bežnom alebo sporiacom účte či termínovaných vkladoch nestrácate. Ale ani nezískavate. Ceny každý rok rastú a vaše úspory znehodnocuje inflácia. No existuje možnosť ako ich ochrániť. A netýka sa už len majetných klientov veľkých bánk. Investovanie do zlata je vďaka produktu Arthur Gold dostupné každému.

Rozdeľte svoje úspory. Ochránite ich!

Je teda správne mať celý svoj majetok uložený na účte v banke alebo v hotovosti? Inflácia je označenie znehodnotenia peňazí v čase. Jednoducho povedané, dnes si za ten istý finančný obnos kúpite menej ako včera. Ak svoje peniaze nenecháte zarábať inflácia ich v čase automaticky znehodnotí. Prekabátiť infláciu sa dá celkom jednoducho. Investovaním do komodity, ktorá znehodnoteniu v čase nepodlieha – investovaním do zlata.

Investičné zlato pridáva do investičného portfólia akýsi prvok zaistenia v čase ekonomických kríz. Odborníci odporúčajú previesť do zlata 10 – 20% investícií. Zvyšok môžu tvoriť už spomínané sporiace účty, akcie, fondy či nehnuteľnosti. No v prípade, že sa niektorá z týchto oblastí ukáže ako riziková, objem investícií vložených do zlata by mal váš majetok chrániť ďalej. Platí teda, že zlato by malo byť súčasťou každého správneho investičného portfólia. Nie kvôli ziskom, ale preto, že stabilne drží svoju hodnotu v čase.

Chcete investovať do zlata? Urobte to správne!

Slováci sú v investovaní svojich ťažko nadobudnutých finančných prostriedkov opatrní. Prieskum Slovenskej sporiteľne ukázal, že len 13 percent je ochotných podstúpiť investičné riziko. Investovanie do zlata však rizikovou oblasťou nie je. Práve naopak, môže váš majetok ochrániť a zabrániť jeho znehodnoteniu. Neviete ako na to?

Vďaka produktu Arthur Gold môžete vložiť časť svojich úspor do zlata prostredníctvom majetkového účtu krytého zlatom. Celý proces sa dá ovládať z pohodlia vášho domova prostredníctvom jednoduchej aplikácie. Stanovíte si cieľovú sumu, ktorú chcete investovať a zlato nakúpite naraz alebo ho postupne splácate. O bezpečnosť sa nemusíte obávať, pretože vaše zlato je fyzicky uložené v trezore vo Viedni alebo v Mníchove. Vďaka online prístupu 24/7 vo vašej aplikácii máte okamžitý prehľad o všetkých informáciách nielen o vašom účte ale i o aktuálnych cenách zlata na trhu.

Máte ešte stále všetky vaše úspory uložené na bežných či sporiacich účtoch, vo fondoch alebo akciách? Aj v tejto vyhrotenej ekonomickej situácii. Chcete ich ochrániť pred infláciou? Vložte časť z nich do zlata!