Home / Ostatné / Zaujímavosti / Niekoľko najznámejších typov rumu

Niekoľko najznámejších typov rumu

Každý, komu učaruje rum a stane je jedným z jeho najobľúbenejších alkoholických nápojov, začne zisťovať rozdiely vo viacerých druhoch rumov prakticky po pár chvíľach. Aj vďaka tomu je tento nápoj pirátov tak jedinečný. Aké sú ale tie najznámejšie druhy?

Biely rum

Biely rum je najjednoduchší a zároveň najzložitejší. Dá sa povedať, že tieto rumy nemajú nejakú extra špeciálnu chuť, a preto sa využívajú hlavne do miešaných nápojov. Samozrejme každý jeden z nich sa odlišuje určitými vlastnosťami, tie však pozná najlepšie výrobca, nakoľko biele rumy pije samostatne asi len málo z nás.

Zlatý rum

Krásna zlatá farba týchto rumov je výsledkom dlhého dozrievania v dubových sudoch. Tie dodávajú jednotlivým zlatým rumom aj rôzne príchute a špecifické arómy. Čím dlhšie dozrieva rum v dubovom sude, tým je tmavší a chuťovo výraznejší. To však automaticky nemusí znamenať, že bude aj lepší.

Tmavý rum

Každý tmavý alebo čierny rum, ktorý sa predáva, pravdepodobne patrí medzi rumy s karamelovou chuťou. Tá zanechá na vašom jazyku jedinečné chute z dobre vyzretého rumu, ktoré vám mladé rumy asi len ťažko prinesú.

Korenený rum

Do týchto rumov si pridávané rôzne arómy, takže sa dá povedať, že fľaša koreneného rumu obsahuje viac, ako len rum. Ak navštívite Strednú Ameriku, ochutnajte karibský rum. Väčšina z nich je totiž patrí medzi korenené a možno vďaka tomu sú tak kvalitné a vyhľadávané.

V konečnom dôsledku je ale jedno, ktorý druh je váš najobľúbenejší, pretože každý milovník rumu by mal vyskúšať viacero druhov a typov, aby našiel ten pravý.