Home / Cestovanie / Antický grécko-rímsky ostrov Kos

Antický grécko-rímsky ostrov Kos

Láka vás dovolenka, na ktorej sa spoja nádherné a čisté pláže, tradičná kultúra, vynikajúce jedlo a zároveň budete mať možnosť vyplniť si program aj inými aktivitami, ako opaľovaním sa na pláži? Potom ste na správnej adrese, ak si vyberiete grécky ostrov Kos.

Grécky ostrov Kos patrí do súostrovia dodekanézskych ostrovov a vďaka jeho polohe len pár kilometrov od tureckej pevniny, kam trvá plavba menej ako hodinu, tu dovolenková sezóna začína od približne apríla a končí až v októbri, kedy teplota Egejského mora už začína klesať pod 20 stupňov Celzia.

Otestujte život lokálov

Pre milovníkov rušnejších pláži máme tip na dlhú pláž Nomikou-Barbagianni v okolí hlavného mesta Kos. Je lemovaná typickou turistickou promenádou s množstvom reštaurácií, tavern a barov. Vychutnajte si lokálny grécky šalát a nevynechajte plody mora. Na ostrove sú olivové sady, pestujú sa tu aj mandle a figy. Stoja za ochutnanie!

Pobrežie ostrova Kos má niečo cez sto kilometrov a každá oblasť má čo ponúknuť a ak neviete, pre ktorý hotel sa rozhodnúť, tu je rebríček tých najlepších a možno vám pomôže zvoliť ten ideálny na vašu letnú dovolenku.

Antika a príroda

Celý ostrov je poznačený grécko-rímskou antickou históriou a možno vás prekvapí fakt, že Kos je rodiskom známeho lekára Hippokrata. V centre hlavného mesta je aj Hippokratovo múzeum, ak ste nadšenci modernej medicíny, nevynechajte ho. Ak máte radi prírodné termálne pramene, navštívte pláž Therma, kde je prameň plný minerálov a tečie priamo do mora.

Odporúčame si vybrať hotel s polpenziou, aby ste mali možnosť zájsť do lokálnych reštaurácií. Za takúto dovolenku zaplatíte na Kose okolo šesťsto eur. Mimo hlavnej sezóny však za takúto cenu môžete mať aj all inclusive program v luxusnejšom hoteli.