Home / Bývanie / Takto sa po práci zrelaxujete v pohodlí domova

Takto sa po práci zrelaxujete v pohodlí domova

Takto sa po práci zrelaxujete v pohodlí domovaKto z vás má čas chodiť do wellness centier alebo navštíviť maséra? Raz za čas sa vám to iste podarí, ale relax potrebujete každý deň po práci alebo len tak po namáhavom dni. Nezúfajte, pretože aj doma si dokážete vytvoriť priestor, kde si oddýchnete fyzicky i psychicky. Prinášame vám zopár tipov, ako sa rýchlo zrelaxovať v pohodlí domova.

Pripravte si relaxačný kúpeľ

Kúpeľ je jednou z najúčinnejších relaxačných techník. Nehovoríme však o klasickom kúpeli, kedy si vaňu napustíte vodou, umyjete sa a idete pozerať televízor. Príprava kúpeľa samotného by mala byť pre vás relaxom a rituálom. Ako na to? Kúpte si bylinky, morskú soľ a éterické oleje. V kúpeľni zhasnite svetlo a zapáľte sviečky. Do vane si napustite vodu v teplote príjemnej na dlhší kúpeľ. Vo vode rozpustite morskú soľ alebo do nej nasypte bylinky. Morská soľ obsahuje veľké množstvo minerálov a stopových prvkov, preto si doprajte relax vo vani aspoň 20 minút. Rovnaké množstvo času venujte kúpeľu, ak ste si do vane nasypali bylinky. Ich výber je na vás, ale upokojujúco účinkuje predovšetkým levanduľa a medovka. Myseľ si nádherne prečistíte tiež pomocou éterických olejov, z ktorých sú na relax najvhodnejšie šalvia, levanduľa a Ylang-ylang.

Doprajte si masáž každý deň

Každý, kto chodí na masáž pravidelne, pozná ten slastný pocit uvoľnenia, ktorý je výsledkom profesionálne odvedenej masáže. Ľahnúť si na masážne lehátko a nechať sa rozmaznávať masérom je naozaj na nezaplatenie. Na masáže však nemusíte chodiť len k masérovi. Jeho ruky nahradí masážne kreslo, ktoré vám bude k dispozícii každý deň tak dlho, ako len chcete. Podľa modelu kresla si môžete užívať masáž relaxačnú, regeneračnú alebo dokonca masáž chodidiel. Absolútnym synonymom relaxu sú kreslá, ktoré telo vyhrejú alebo umožňujú magnetickú masáž. Navyše je masážne kreslo dizajnovým doplnkom, ktorý nahradí klasické kreslo na sedenie. Pre lepšiu predstavu o modeloch a cenách masážnych kresiel vám odporúčame kliknúť na stránky e-shopu inSPORTline.

Pomáha tiež joga a sex

K relaxácii prispieva samozrejme tiež šport. Je na vás, aký zvolíte, ale na upokojenie je najvhodnejšia joga. Vedci preukázali skutočnosť, že jogou bojujete nielen voči stresu, ale tiež proti úzkosti. Po tréningu jogy vám nehrozí depresia, zlá nálada alebo pocity napätia. Ak si zacvičíte jogu večer, bude sa vám lepšie spať a ráno sa budete cítiť plní energie. Joga je odporúčaná aj ľuďom, ktorí trpia migrénami. Proti bolestiam hlavy alebo pocitom únavy pomáha ešte jedna veľmi obľúbená činnosť. Je ňou sex. Sex je najlepším bojovníkom proti stresu, depresii, zlej nálade či bolestiam.