Home / Návody / Čo ma presvedčilo kúpiť úžitkovú štvorkolku

Čo ma presvedčilo kúpiť úžitkovú štvorkolku

Čo ma presvedčilo kúpiť úžitkovú štvorkolkuUž dávnejšie som sa zamýšľal nad možnosťou kúpiť vozidlo využiteľné v našej obrovskej záhrade a na poli. Nie som síce farmár, ale vyzerá to, že k farmárčeniu sa moje cestu uberajú. Najskôr som prezeral ponuky malotraktorov, ale len do doby, keď som naživo uvidel štvorkolku. Na farme u známeho som sa zamiloval a štvorkolku kúpil. Čo ma presvedčilo tento stroj kúpiť?

1. Vyskúšal som jazdu

Prvý argument, ktorý pre kúpu štvorkolky zohral úlohu, bolo nadšenie môjho známeho z jazdy na štvorkolke. Úžitková štvorkolka síce nie je určená na zábavu, ale skrytý chlapec vo mne po podobnom vozidle túžil roky. Jazda na akejkoľvek štvorkolke sa nedá ničomu prirovnať. Vyskúšajte si aj vy aspoň raz driftovanie, preskoky cez výmole alebo prejazd cez bahnitú jamu. Stojí to za to presne tak, ako vyskúšať trojkolky.

2. Ušetril som peniaze

Štvorkolky sú lacnejšie ako traktory a dokonca ako malotraktory. Kúpa štvorkolky znamená, že v záhrade i na poli spravím viac práce za menej času. Ušetrený čas venujem rozvoju, vymýšľaniu podnikateľských stratégií a hľadaniu odberateľov mojich produktov. Vďaka štvorkolke môžem začať podnikať a konečne sa venovať tomu, čo ma naozaj baví.

3. Moje pole vyzerá skvele

Keď porovnávam moje pole so susedovým, tak som na vrchole šťastie. Moje pole po obrobení vďaka nižšej váhe štvorkolky vyzerá perfektne. So štvorkolkou sa dostanem aj na miesta, kde pole pretínajú stromy. K štvorkolke som už stihol dokúpiť pluh a posýpač. V budúcnosti plánujem moju zbierku poľnohospodárskeho náradia určenú pre štvorkolky rozšíriť.

4. Záhrada je ako zo žurnálu

Skvele vyzerá nielen pole, ale i záhrada. Nikdy sa nestane, že by zostal v záhrade neporiadok. Na korbu štvorkolky naložím drevo, lístie či pokosenú trávu a všetko odveziem do kompostu alebo do odpadu. Bez problémov ošetrím rozsiahly ovocný sad. V zime so štvorkolkou dokonca odhŕňam sneh.

5. Zvieratá nakŕmim za pár minút

Okrem záhrady a pola vlastním malý zverinec. Na konci záhrady mám prasce, kozy a kravu. V minulosti som musel prácne prenášať krmivo zo vzdialenej stodoly. So štvorkolkou naložím náklad na korbu a krmivo priveziem až do chlieva. Nové krmivo vozím zo susednej dediny opäť na štvorkolke, ktorá je homologizovaná pre jazdu po cestách.

Presvedčte sa aj vy, že štvorkolka je perfektné vozidlo. Absolvujte skúšobnú jazdu alebo si nakonfigurujte svoju vlastnú štvorkolku na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.