Home / Návody / 5 faktov, ktoré by ste mali vedieť pred vyšetrením v ambulanciách Bory

5 faktov, ktoré by ste mali vedieť pred vyšetrením v ambulanciách Bory

5 faktov, ktoré by ste mali vedieť pred vyšetrením v ambulanciách BoryNemocnica Bory už niekoľko mesiacov poskytuje špičkovú zdravotnú starostlivosť. Medzi prvými otvorenými oddeleniami v Nemocnici Bory boli špecializované ambulancie. Ambulancie poskytujú celý rad vyšetrení v 39 špecializáciách. Ako postupovať, ak sa chcete v ambulanciách vyšetriť? Nasledujúcich 5 faktov vám objasní všetko informácie o oddeleniach a fungovaní nemocničných ambulancií.

1. Vyšetrenie v ambulanciách je bezplatné pre všetkých

Klasické vyšetrenie v ambulanciách Nemocnice Bory je bezplatné pre každého pacienta, ktorý si platí na Slovensku zdravotné poistenie. Ambulancie Bory majú uzatvorené zmluvy so všetkými tromi zdravotnými poisťovňami – Dôverou, Union i Všeobecnou zdravotnou poisťovňou. Za štandardné vyšetrenia nebudete doplácať ani cent.

2. Na vyšetrenie v ambulanciách Bory potrebujete 2 veci

Aby ste boli vyšetrení v ambulanciách Bory, budete potrebovať kartičku poistenca a výmenný lístok od vášho lekára. Znamená to, že ambulancie Bory nefungujú na princípe, na ktorý ste zvyknutí v bežných poliklinikách. Ide o vyššie špecializované tzv. referenčné pracoviská, a preto je výmenný lístok na vyšetrenie povinný.

3. Ambulancie Bory slúžia aj ako pracoviská nemocnice Bory

V prípade, že ste objednaní na operačný zákrok v Nemocnici Bory, ambulancie sú určené aj pre vás resp. pre účely predoperačných vyšetrení. Sú vlastne vstupnou bránou pred hospitalizáciou pacientov. Ambulancie Bory slúžia aj pre pacientov, ktorí už zákrok absolvovali. V ambulanciách sú sledovaní a navštevujú ich počas celého doliečovacieho procesu.

4. Do ambulancií Bory sa môžete objednať viacerými spôsobmi

Na vyšetrenie do ambulancií Bory vás môže objednať ošetrujúc lekár. Alebo na základne výmenného lístka priamo vy kontaktujete nemocnicu, a to dvomi spôsobmi. Buď zatelefonujete na linku nemocnice, ktorú nájdete na internetových stránkach, alebo sa objednáte osobne na recepcii. Potvrdenie rezervácie vyšetrenia v ambulanciách dostanete formu textovej správy na mobilný telefón.

5. Po príchode na vyšetrenie sa musíte zaregistrovať v kiosku

Napriek tomu, že je Nemocnica Bory rozľahlá, rýchlo sa zorientujte. Ako prvotný kontaktný bod slúži pre pacientov informačný kiosk. V kiosku sa musí zaregistrovať každý, kto ide na vyšetrenie alebo operačné zákroky. Z kiosku vás pracovníci budú navigovať na ambulančnú recepciu. Ambulančná recepcia slúži na vytvorenie evidenčného vyvolávacieho lístka, na základne ktorého budete predvolaní do ambulancie. Opätovné vyšetrenie si môžete dohodnúť s lekárom alebo na recepcii nemocnice.

 

 

Gabriela Kudláčová – senior copywriter