Home / Ostatné / Venujte dostatočnú pozornosť výberu nových pneumatík

Venujte dostatočnú pozornosť výberu nových pneumatík

shutterstock_127686947Pneumatiky sú veci, ktoré sa časom opotrebujú a budeme ich musieť vymeniť. Ak aj u vás nastal ten čas, keď sa musíte poobzerať po nových pneumatikách, venujte tomuto výberu dostatočnú pozornosť. Vaše auto by malo mať okrem pevných autopoťahov aj kvalitné letné a zimné pneumatiky. Ide predsa o bezpečnosť jazdy a tú netreba podceňovať.

Matadorky

Medzi najznámejšie značky pneumatík musíme jednoznačne zaradiť pneumatiky Matador. Táto značka je najznámejšia najmä na Slovensku. Na trhu pôsobí už neuveriteľných 111 rokov a za ten čas si získala množstvo spokojných klientov, ktorí sa k nej aj po rokoch stále vracajú. Za posledné roky svoje pôsobenie rozšírila. Už nevyrába len pneumatiky. Orientuje sa aj na výrobu dopravných pásov. Ak ste ešte túto značku nemali, je čas ju vyskúšať.

Continental

Okrem „Matadoriek“ vás môžu zaujať pneumatiky značky Continental. Táto nemecká značka prišla na Slovensko zaujať svojimi kvalitne vypracovanými pneumatikami nielen na osobné automobily, ale aj na úžitkové vozidlá, terénne automobily, bicykle a autobusy. Ak máte vo svojej garáži okrem osobného automobilu aj úžitkové vozidlo, vyberte si túto značku pneumatík.

 

Ak ste sa ešte stále nerozhodli, či si vyberiete jednu alebo druhú značku pneumatík, držte sa týchto pravidiel:

 

  1. Značku pneumatík vyberajte podľa recenzií a odporúčaní.
  2. Všímajte si technické parametre a rozmery pneumatík.
  3. Všímajte si priľnavosť na mokrom povrchu a hlučnosť pneumatík.

 

Skúste sa pozrieť na e-shop pneumatiky-pneupex.sk, kde môžete nájsť cenovo výhodné pneumatiky aj týchto značiek. Okrem značky Matador a Continental ponúkajú Barum, Bridgestone, Michelin a iné.