Home / Bývanie / Zrubový obklad pre váš domov

Zrubový obklad pre váš domov

Zrubový obklad pre váš domovZrubový profil patrí medzi najobľúbenejšie typy dreveného obkladu. Využíva sa predovšetkým v exteriéri, a to na fasádu chatiek alebo záhradných domčekov. Má originálny vzhľad, preto sa teší veľkej obľube medzi zákazníkmi. Medzi jeho ďalšie výhody patria výborné tepelnoizolačné vlastnosti a praktické využitie.

V praxi je o druh dreveného obkladu. Ten je najčastejšie vyrábaný z jedného kusu reziva a je charakteristický svojím pologuľatým tvarom, pretože imituje práve guľatinu. Spája sa pomocou pera, ale tiež drážky. Pero nie je viditeľné. Najčastejšie sa zrubový obklad vyrába zo smrekového dreva. Vďaka spoju vytvárajú jednotlivé kusy obkladu skvelý spoj.

Zrubový obklad môžete využívať na rôzne účely, napríklad aj na obloženie stien a stropov. Využíva sa v interiéri, ale aj v exteriéri. Ďalší spôsob využitia zrubového obkladu je aj v moderných bytoch, kde môže zdobiť obývačkovú stenu. Vytvára tak originálny 3D efekt a pôsobí veľmi útulne.

Na výrobu tohto materiálu sa vznikne využívať smrekové alebo aj borovicové drevo. Práve tieto dve dreviny majú viaceré výhody, medzi ktoré patrí napríklad vysoký obsah živice. Ten predstavuje prírodný konzervant dreva. Vďaka tomu zrubový obklad odoláva poveternostným podmienkam, dažďu a UV žiareniu. Vždy je však dobré kombinovať ho so správnym náterom, ako je napríklad olej alebo lazúra. Vďaka tomu dokáže vydržať aj desiatky rokov a zároveň si zachovať svoju kvalitu.Zrubový obklad pre váš domov

Zrubové obklady majú taktiež aj vynikajúce izolačné vlastnosti. Je to vďaka jeho hrúbke. Drevo je pritom prirodzený izolant a v interiéri sa môže využiť napríklad na obloženie betónových múrov, pričom ich vynikajúco odizoluje. To je vyhovujúce predovšetkým v lete, vďaka čomu ušetríte množstvo nákladov. Na druhej strane nebude treba používať v lete silnú klimatizáciu. Zrubový obklad je skvelým rozhodnutím, ktoré môžete spraviť aj vy.

Kontakt na predajcu tatranského profilu: info@tatranskyprofil.sk