Home / Bývanie / Ako si vybrať odkvapy? Toto sú naše odporúčania!

Ako si vybrať odkvapy? Toto sú naše odporúčania!

Ako si vybrať odkvapyMožno by ste neverili, no odkvapy sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené. Majú totiž svoj praktický význam, o ktorom si povieme viac aj v tomto článku. Zameriame sa však najmä na tipy a odporúčania, ako si vybrať odkvapy. Predsa len, ide o dôležitý prvok, ktorý je potrebné zakúpiť správne.

Aj napriek tomu, že odkvapový systém netvorí tú najdôležitejšiu časť stavby, môže ísť o zdroj problémov, ktoré by ste rozhodne nechceli riešiť. Tie nastanú v prípade, že niečo v rámci odkvapových systémov nefunguje správne. Aby ste si zaobstarali správne odkvapy, prinášame vám tipy, ako na to. Predsa len, v súčasnosti je o tomto type systému veľmi malá informovanosť, preto si vopred o odkvapoch niečo naštudujte, aby ste vedeli, do čoho idete. V nasledujúcich riadkoch vám to však istým spôsobom uľahčíme. Prinášame vám prehľad, ako si vybrať správne odkvapy. Tak, poďme do toho!

Materiál odkvapov je dôležitý

V prvom rade sa zamerajte na materiál odkvapov, pretože ten je veľmi dôležitý. Každý materiál má svoje pre, ale aj proti. Veľmi obľúbený je napríklad pozinkovaný plech. Tento materiál je bežný v rôznych domácnostiach, je obľúbený najmä z dôvodu nízkej ceny.

Náročnejšia však môže byť údržba, keďže takýto typ plechu sa musí častejšie natierať. Môžete si však zaobstarať plechy s povrchovou úpravou, ktoré sú síce drahšie, ale starostlivosť o nich nie je až tak náročná. Na výber máte aj medený plech, ktorý je bezúdržbový, hliníkové odkvapy alebo odkvapy z titánzinkového plechu.

Nezabúdajte na doplnky

Aj v prípade odkvapového systému sú potrebné doplnky. Medzi tie patria napríklad lapače nečistôt a lístia, odvádzače vody alebo zberače vody, ktoré obsahujú hadicu. Tá má zabrániť napríklad pretečeniu vody. Taktiež myslite na montáž odkvapov. Je dobré, ak si najmete na túto prácu odborníkov, ktorí vám s montážou pomôžu.