Home / Bývanie / Tekutá hydroizolácia pre dlhodobú životnosť konštrukcií

Tekutá hydroizolácia pre dlhodobú životnosť konštrukcií

Dlhodobo vlhké prostredie dokáže zásadne ovplyvniť kvalitu stavebných konštrukcií. Hlavným predpokladom pre odolné a funkčné prostredie v priestoroch so zvýšeným vplyvom vlhkosti je vhodne zvolená hydroizolácia na podlahy alebo steny, ktorá konštrukciám poskytne požadovanú ochranu.

Osvedčená hydroizolácia so zaručenou kvalitou

Norma STN EN 14891 pojednáva o tekutých hydroizolačných membránach používaných pod obkladové prvky. Táto norma určuje požiadavky, ktoré musia hydroizolačné membrány spĺňať, aby prinášali požadovanú ochranu v rôznorodých priestoroch.

Správny výber materiálu tekutej hydroizolácie

Použitie správne vybraného materiálu tekutých hydroizolačných membrán MUREXIN zaručí dlhodobú funkčnosť konštrukcií. Tekuté hydroizolačné membrány sa využívajú ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Na základe zloženia rozdeľujeme membrány na cementové, disperzné a reakčno-živicové. Každý druh ďalej delíme na jednotlivé triedy, z ktorých každá prináša osobitné vlastnosti. V zásade ide o schopnosť premostiť trhliny pri nízkej teplote (do -5°C), pri veľmi nízkej teplote (-20°C) a odolnosť po kontakte s chlórovou vodou.

Ako správne vybrať hydroizolačné riešenie do vašich priestorov?

Hydroizolácia do interiéru

Tekutá fólia MUREXIN je využiteľná len v interiéri. Využíva sa v kúpeľniach, sprchách a kuchyniach pod keramické obklady a dlažby. Táto jednozložková a bezškárová membrána je vhodná proti netlakovej, odtekajúcej vode. Vždy je potrebné naniesť 2 samostatné vrstvy s celkovou hrúbkou minimálne 0,5 a maximálne 2,0 mm. Okrem toho, že spĺňa požiadavky EN 14891, disponuje nízkym obsahom emisií – EC1 PLUS.

Riešenie pre interiér aj exteriér

Dvojzložková hydroizolácia vytvára riešenie, ktoré sa využíva proti netlakovej vode do interiérov aj exteriérov. S minimálnou hrúbkou 2 mm zaručíte konštrukcii vodonepriepustnosť, účinnosť a bezšvovú hydroizoláciu pre kúpeľne, sprchy, toalety, ale aj bazény alebo terasy. Kombináciou správneho namiešania komponentov, zapracovania izolačnej pásky a utesnenia priepustov vpustí pomocou tesniacich manžiet vytvoríte zaručenú ochranu pred vlhkosťou.

Univerzálna hydroizolácia

Pre rôznorodé využitie vo vnútorných a vonkajších priestoroch ponúka vhodné vlastnosti práve univerzálna hydroizolácia. Okrem toho, že sa spracováva za studena a je bez rozpúšťadiel, je tixotropná, čo znamená, že je možné ju využívať aj na zvislých plochách bez rizika stekania. S výbornou odolnosťou voči chemikáliám je využiteľná v priemyselných priestoroch, závodných kuchyniach, kúpeľniach alebo bazénoch.