Home / Zdravie / Matcha čaj: Dávka zdravej a pretrvávajúcej energie z Japonska!

Matcha čaj: Dávka zdravej a pretrvávajúcej energie z Japonska!

Matcha čaj: Dávka zdravej a pretrvávajúcej energie z Japonska!

Matcha čaj: Dávka zdravej a pretrvávajúcej energie z Japonska!

Matcha čaj vyrobený z tých najkvalitnejších čajových lístkov je cenený pre vysoký obsah živín. Dodá vášmu telu množstvo potrebných látok a jeho konzumácia jed významným prínosom pre zdravie. Prezradíme vám, čo všetko vám tento nenápadný zelený zázrak prinesie.

Matcha čaj — zdroj vitamínov, minerálov a antioxidantov

Matcha čaj sa vyrába s ohľadom na zachovanie všetkých prirodzených látok v čajových lístkoch. Dôkladnú starostlivosť dostáva už pri pestovaní. Tri týždne pred zberom sa plantáže zakryjú, čím je podporená tvorba zeleného farbiva. Ručný zber a šetrné spracovanie sú zárukou, že v pomletých čajových lístkoch zostáva vysoký obsah živín.

Matcha tea dodá vášmu organizmu vitamíny A, B, C, E a K. Obsahuje vysoký podiel železa, vápnika, draslíka a významných antioxidantov, ako sú flavonoidy a polyfenoly. Matcha tea je vysoko cenený tiež pre obsiahnuté katechíny. Tieto látky majú schopnosť chrániť ľudské telo pred nádorovými ochoreniami a podporujú ich liečbu.

Antioxidačné účinky a imunita

Pravidelné pitie Matcha čaju chráni bunky pred pôsobením voľných radikálov. Prispieva tak k ochrane pokožky pred UV žiarením, spomaľuje jej starnutie a chráni tiež pred chronickými ochoreniami. Pre vysoký obsah katechínov má protirakovinový účinok a tvorí bariéru i proti bežným infekciám. Vďaka vysokému obsahu všetkých spomínaných látok, vitamínov a minerálov funguje Matcha čaj ako prevencia pred ochoreniami vírusového aj bakteriálneho pôvodu. Zároveň podporuje správnu činnosť imunitného systému.

Pomáha tráveniu aj pri detoxikácii

V čaji Matcha nájdete množstvo vlákniny, ktorá prospieva tráveniu. Tento chutný nápoj okrem toho priaznivo vplýva na metabolizmus a urýchľuje ho. Oceníte tak i jeho prínos v podobe krajšej postavy. Matcha čaj obsahuje chlorofyl, ktorého detoxikačné účinky prispievajú k odplavovaniu toxínov a ťažkých kovov z organizmu. Detoxikačné vlastnosti Matcha tea ocení tiež vaša pečeň. Účinok pocítite už po niekoľkých dňoch v podobe prívalu novej energie.

Vplýva na srdce aj mozog

Látky obsiahnuté v Matcha tea znižujú hladinu LDL cholesterolu v krvi a bránia jeho oxidácii, čím eliminujú riziko mozgovej príhody a infarktu. Pomáhajú tým správnej činnosti kardiovaskulárneho systému.

Ak hľadáte spôsob, ako zlepšiť svoj pracovný výkon a sústredenie, aj tu vám pomôže čaj Matcha. Obsiahnutý kofeín a L-theanín vám okrem podpory bdelosti prinesú zlepšenie pozornosti, lepšiu koncentráciu, pamäť a rýchlejšie reakcie.

Matcha tea a psychika

Trápi vás nespavosť, vysoká hladina stresu alebo depresia? Aj s týmito problémami vám môže pomôcť práve Matcha tea, pretože prispieva k tvorbe dopamínu a serotonínu. Ich vyššiu hladinu pocítite ako zlepšenie nálady, bude sa vám lepšie zaspávať, v noci sa nebudete tak často budiť a ráno sa budete cítiť odpočinutí.