Home / Návody / Ako vybrať domáci trezor na uloženie vašich cenností?

Ako vybrať domáci trezor na uloženie vašich cenností?

Ako vybrať domáci trezor na uloženie vašich cenností?

Ako vybrať domáci trezor na uloženie vašich cenností?

Na uloženie cenností ako sú šperky, starožitnosti a väčšie sumy peňazí odporúčame využívať trezor. Trezory nie sú určené len na komerčné využitie. Kompaktné trezory pre domácnosť sú ideálnym riešením, aby ste mohli pokojne spávať. Iste vás poteší, že domáce trezory nie sú drahé, no sú rovnako bezpečné ako trezory vo firmách či hoteloch. Poradíme vám, ako trezor na uloženie cenností vybrať.

Prečo kúpiť domáci trezor

Trezor poskytuje zvýšenú ochranu pred krádežou. Domáce trezory sa predávajú v rôznej veľkosti, takže do nich môžete ukryť nielen drobné cennosti ako sú šperky alebo hotovosť, ale tiež zbrane a rozmernejšie starožitnosti. Kvalitný trezor ochráni váš majetok pred zlodejmi a v prípade požiaru pred ohňom. Okrem zabezpečenia majetku je domáci trezor dôležitý pre vašu psychickú pohodu a pocity bezpečia.

Dôležité parametre pre výber trezora

Pri výbere trezora sa neriaďte len jeho cenou. Zvýšené počty vlámaní, živelných pohrôm a iných situácií ohrozujúcich váš majetok sú dôvodom k tomu, aby ste na trezore nešetrili. Ktoré vlastnosti domáceho trezora sú pre jeho výber kľúčové?

Veľkosť trezora a umiestnenie

Pri výbere trezora je veľkosť jedným z prvých kritérií, ktoré treba zvážiť. Premyslite si rozmery vecí, ktoré budete v trezore uchovávať. Obchod Saffort trezory ponúka všetky veľkosti a typy trezorov s ohľadom na vaše potreby. Na druhej strane nemajte až príliš veľké oči a vopred si premyslite, kde trezor umiestnite. Trezor by mal byť umiestnený na mieste, ktoré je skryté pred očami. Rozhodnite sa, či ho chcete zakomponovať do steny, podlahy, alebo ho umiestniť do skrine. Trezor by mal byť dobre ukotvený, aby nedošlo k jeho odneseniu.

Bezpečnostné certifikáty

Pri výbere trezora dajte prednosť tým, ktoré majú certifikáty od skúšobných inštitúcií. Preverte si či má trezor certifikát európskej normy pre bezpečnosť (EN 1143-1). Certifikáty zaručujú určitú úroveň bezpečnosti a ochrany pred vlámaním, požiarom a ďalšími nepriaznivými udalosťami. Známkou bezpečnosti trezoru je jeho zaradenie do bezpečnostných tried. Trieda 0 označuje trezory s najnižším stupňom ochrany a trieda VII je známkou trezoru s vysokým stupňom bezpečnosti. Avšak žiadne trezor nie je neprekonateľný. S vyššou triedou sa zvyšuje čas, za ktorý je možné trezor otvoriť.

Typy zámkov a uzamykania

Existujú rôzne typy zámkov, ktorými sa trezory otvárajú. Medzi klasické spôsoby patrí otváranie kľúčom. Vyššiu bezpečnosť prinášajú trezory na číselný kód a kombinované varianty. Nové verzie trezorov sa otvárajú elektronickým zámkom a dokonca biometrickým skenerom. Zvážte vaše preferencie a pohodlie pri otváraní i uzamykaní trezora. Elektronické zámky a biometrické skenery sú modernou voľbou, ktorá poskytuje rýchly a zabezpečený prístup. Samozrejme, že elektronicky zabezpečené trezory sú drahšie.