Home / Ľudia / Začnite s jarou naplno

Začnite s jarou naplno

Začnite s jarou naplnoCelú zimu ste strávili zavretí doma a máte už toho dosť? Jar je ideálnym ročným obdobím, kedy môžete začať tráviť viac času vonku. Stačí si nájsť nejaké koníčky a môžete si užívať každodenný prídel čerstvého vzduchu. Vybrali sme pre vás zopár aktivít vhodných pre milovníkov športu a prírody.

Hobby, ktoré poteší aj prírodu

Ak máte záhradu, či hoci len väčší balkón, využiť ich môžete na pestovanie rôznych rastlín. Zbožňujete kvety? Na výber je nespočetne veľa druhov. Obľúbenými sú najmä prvosienky, fialky či sirôtky.  Viete nimi vytvoriť krásne farebné kvetinové záhony v záhrade. Takisto v črepníku oživia váš balkón alebo terasu.

V prípade, že preferujete rastlinky, ktoré vám prinesú úrodu, vyskúšajte pestovanie jahôd. Sú nenáročné, či už sú v kvetináčoch alebo v pôde vo vašej záhradke. Pre najbohatšiu úrodu zasaďte viaceré odrody. Odporúčané je vysádzať kombináciu skoro zrejúcich a stále rodiacich odrôd. Keď ide o pestovanie v črepníkoch, môžete zvoliť i previsnuté odrody. Hlavne vždy vyberajte pevné a husto olistené sadenice s veľa pukmi.

Športy pre deti i dospelých

Športovať nemusíte iba vo fitku so zámerom mať dokonalú postavu. Namiesto toho si pohyb môžete užívať a relaxovať pri ňom. Vezmite bicykel a vyvetrajte si pri jazde myseľ. Alebo pozvite priateľov, rodinu či blízkych a spravte si pekný športový výlet.

Ďalšou možnosťou sú kolieskové korčule. Deti korčuľovanie milujú, tak prečo sa k nim nepridať? Uvoľníte sa, nadýchate sa čerstvého vzduchu a ešte aj dodáte vášmu telu vitamín D. Pokiaľ však neviete na ani jednom jazdiť, nezúfajte. Máte možnosť využiť kolobežku. Žiadnu elektrickú, ale klasickú, akú malo takmer každé dieťa.

Hory, lesy, lúky či parky

Turistika alebo prechádzka v prírode počas teplého slnečného dňa, keď všetko naokolo kvitne jasnými farbami. To je snáď jeden z najpríjemnejších pocitov vôbec. Každý by sa mal z času na čas na takýto výlet vydať. Nezáleží, či zajdete do najbližšieho parku alebo pocestujete do hôr. Hlavne, že uniknete každodennému stresu.

Navyše aj obyčajnú túru viete obohatiť. A to dobrovoľnou činnosťou. Pri kráčaní môžete zbierať odpadky, ktoré tu nezodpovední ľudia odhodili. Čiže okrem príjemného pobytu vonku si môžete užívať aj pocit hrdosti. Takouto činnosťou pomôžete skrášliť našu prírodu a ona za to určite bude vďačná.